SILKeMøte med Anne-Britt Harsem og Stine Reksten. Jakten på en serieovergriper.

Når
05.11
–
18:00
Hvor
Museet i Mælandsgården/ Piren
Pris
250 ,-
Foto: Jørn Grønlund

SILKeMøte med Anne-Britt Harsem og Stine Reksten. Jakten på en serieovergriper.

Når
05.11
–
18:00
Hvor
Museet i Mælandsgården/ Piren
Pris
250 ,-

Stine Reksten står i sentrum for Anne-Britt Harsems bok Jakten på en serieovergriper. Som barn ble hun utsatt for grooming og seksuelle overgrep gjennom flere år. Som voksen valgte hun å ta opp kampen for å avsløre overgriperen, drevet av frykten for at flere barn kunne være utsatt.

Gjennom et målrettet og modig arbeid samlet hun bevis som ble avgjørende for at saken ble etterforsket, og at overgriperen til slutt ble dømt. Historien hennes er en fortelling om mot, rettferdighet og styrken i å bryte tausheten.

Anne-Britt Harsem er en av Norges mest leste dokumentarforfattere. Hun har skrevet en rekke kritikerroste sakprosabøker om noen av vår tids mest krevende og omtalte saker, blant annet den prisbelønte Alvdal-trilogien, Den mørke hemmeligheten i Tysfjord, Lena fra Tysfjord, Naboene, Din vilje skje, Linneas kamp og Jakten på en serieovergriper. Harsem er kjent for sitt grundige dokumentasjonsarbeid og sin evne til å formidle sterke, virkelige historier med respekt, innsikt og nærhet til menneskene de handler om.

På SILK møtes Anne-Britt Harsem og Stine Reksten til en åpen og nær samtale om Jakten på en serieovergriper. Sammen forteller de historien bak boken – om veien fra overgrep til oppreisning, om arbeidet som førte til at gjerningsmannen ble stilt til ansvar, og om hvorfor det er så viktig å bryte tausheten.

Et sterkt og viktig møte om overlevelse, håp, rettferdighet og motet til å beskytte andre.

Foto: Jørn Grønlund

Deltakere