SILKePoesi på Gamlekaien med Brynjulf Jung Tjønn og Johannes Eines

Når
06.11
–
15:30
Hvor
Gamlekaien
Pris
150 ,-
Foto: Studio Lie
Foto: Maria Kleppe Vihovde
Foto: Håkon Nordvik

SILKePoesi på Gamlekaien med Brynjulf Jung Tjønn og Johannes Eines

Når
06.11
–
15:30
Hvor
Gamlekaien
Pris
150 ,-

Velkommen til en stemningsfull litteraturstund på Gamlekaien, der to markante poeter inviterer publikum inn i poesiens verden.

Brynjulf Jung Tjønn er en prisbelønt forfatter, lyriker og journalist. Han debuterte i 2002 og har siden skrevet en rekke romaner, diktsamlinger og bøker for barn og ungdom. Han mottok Brageprisen for ungdomsromanen Så vakker du er, og har senere høstet stor anerkjennelse for romanen Kvar dag skal vi vere så modige og diktsamlingene Kvit, norsk mann og Norsk kjærleik. I forfatterskapet utforsker han blant annet identitet, tilhørighet, familie, rasisme og kjærlighet – med et poetisk språk og en sterk personlig stemme.

Johannes Eines er lyriker og billedkunstner fra Vestvågøy i Lofoten. Han debuterte med diktsamlingen Sakte kjem eg der i 2014, og har siden gitt ut Eg lovar alt eg kan komme på no, Eg høyrer regndropar best når det er mørkt og Ord i nordavind, skrevet sammen med Inger Elisabeth Solem. I poesien og billedkunsten utforsker han natur, menneskemøter og de små øyeblikkene som setter spor.

Denne lørdagen får begge poetene hver sin halvtime på scenen, der de leser fra egne verk og lar ordene stå i sentrum. Med sjøen, kaien og Skudeneshavn som ramme inviterer SILK til et møte med poesien slik den skal oppleves – levende, høytlest og tett på.

Velkommen til en litterær stund ved sjøen.

Foto: Maria Kleppe Vihovde
Foto: Håkon Nordvik

Deltakere